ناشر منبع

angle-left ۵ میلیون دلار صرفه جویی ارزی سالانه تولید بیو ایمپلنت
سرپرست سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در بازدید از طرح بیو ایمپلنت کرمانشاه گفت : با آغاز به کار فاز زردبافت نرم ایمپلنت های پایه طبیعی، شامل دریچه های قلبی – عروقی و تاندون لیگمان در سایت های کرمانشاه و شمس آباد، سالانه ۵ میلیون دلار صرفه جویی ارزی صورت می پذیرد .

به گزارش شاتا، امیر بیات با اشاره به نقش توسعه ای ایدرو در استان های کمتر برخوردار با رویکرد احداث صنایع نوین افزود : ارزش سرمایه گذاری روز ایدرو و بخش های غیر دولتی مشارکت کننده در این طرح معادل ۳۲ میلیون دلار است که برای ۱۲۰ نفر نیروی متخصص اشتغال مستقیم ایجاد می کند.
به گفته امیربیات ایمپلنت های پایه طبیعی مطابق فناوری های روز دنیا تولید می شود و دارای حداکثر سازگاری با بدن انسان در جراحی ها و کاربرد های پزشکی و درمانی است .

سرپرست سازمان ایدرو با اشاره به تعامل مناسب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در صدور موافقت اصولی تولید آزمایشی انواع بیو ایپملنت های پایه طبیعی افزود : با هماهنگی پزشکی قانونی و رعایت شاخص ها و استاندارد های وزارت بهداشت و تامین ۳۰۰ میلیارد ریال منابع مالی مورد نیاز، این طرح در چارچوب پویش ملی تولید – تداوم امید در سال جهش تولید افتتاح می شود.