ناشر منبع

angle-left تاکید ویژه سرپرست وزارت صمت برای نمود بیرونی و آثار ساخت داخل در تولید و انعکاس آن میان مردم
رئیس مرکز ساخت داخل ماشین سازی، تجهیزات وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: برش استانی، دستگاه ها و حوزه های مختلف تولیدی و صنعتی کشور از هدفگذاری داخلی‌سازی 3.2 میلیارد دلاری در سال ۱۳۹۹ تعیین و به هریک از بخش ها ابلاغ شده است.

به گزارش شاتا، محمد مهدی هادوی با اشاره به تصمیمات اتخاذ شده در جلسه تعمیق و توسعه ساخت داخل در سال جهش تولید که با حضور مدرس خیابانی، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد؛ افزود: برنامه ساخت داخل در سال ۹۹ یکی از برنامه‌های راهبردی وزارت صنعت، معدن و تجارت است و در همین راستا اهداف کمی و کیفی برنامه با دقت و به صورت مستمر مورد رصد و پایش قرار می‌گیرد.

وی اضافه کرد: سرپرست وزارت صمت در خصوص نمود بیرونی و آثار ساخت داخل در حوزه‌های مختلف تولید و بر لزوم انعکاس آن در میان آحاد مختلف مردم تاکید ویژه دارد و بر همین مبنا تلاش می شود با بکارگیری همه ظرفیت های موجود اهداف برنامه تعمیق و توسعه ساخت داخل عملیاتی شده و نتایج مورد نظر به اطلاع مردم برسد.

هادوی تصریح کرد: جایگزینی تولیدات داخلی در تامین قطعات و تجهیزات مورد نیاز صنایع مختلف کشور و کاهش و مدیریت واردات اقلام کالایی که مشابه داخلی دارند، یکی از نمودهای بیرونی و آثار بسیار ارزشمند تعمیق و توسعه ساخت داخل در کشور است.