ناشر منبع

angle-left احیا۱۳۰۰واحد صنعتی طی ۱۱ماهه سال جاری/ داخلی سازی ۲میلیارد و۸۰۰ میلیون دلاری در سراسر کشور
معاون امور صنایع وزارت صمت در آیین احیاء واحدهای غیر فعال استان چهارمحال و بختیاری که با عنوان جشن تولد واحدهای تولیدی متوقف شده برگزار شد، اعلام کرد: احیاواحدهای صنعتی غیرفعال از سال ۹۸ توسط وزارت صنعت هدفگذاری شد و خوشبختانه در سال جاری بیش از ۱۳۰۰واحد صنعتی مجدد به چرخه تولید بازگشتند که استان چهار محال بختیاری فراتر از هدفگذاری تعیین شده ّ موفق به احیا بیش از ۲۰واحدصنعتی شد.

به گزارش شاتا، مهدی صادقی نیارکی در این مراسم ضمن تقدیر از احیا واحدهای راکد استان و ایجاد اشتغالزایی و ارزش افزوده صنعتی، گفت: در سال جاری راه اندازی ۱۵۰۰واحد غیر فعال برنامه ریزی شد و خوشبختانه بخش عمده ای این هدف محقق شد.

وی یاد آور شد: سهم چهارمحال و بختیاری برای احیاء و تکمیل واحد‌های تولیدی و صنعتی در سال‌جاری هشت واحد بود که خوشبختانه ۱۵۰ درصد این هدف محقق و ۲۰ واحد دوباره وارد چرخه تولید شد.

معاون امورصنایع وزارت صمت با اشاره سیاست های حمایتی دولت از صنایع به تشریح وضعیت کشور پرداخت وگفت:در شرایطی که کشوربا بیشترین محدودیت های بین المللی دست به گریبان است، امروز شاهد توسعه واحدهای صنعتی به بهره‌برداری رسیده ،هستیم و به رغم تمام مشکلات بخش تولید کشور با رشد ۸درصدی در پروانه بهره برداری صنعتی و ۲۸ درصدی در ایجاد اشتغال صنعتی با راه اندازی بیش از ۵هزار و۷۰۰بنگاه مواجه هستیم.

صادقی نیارکی با تشریح شاخص های تولید و رشد سرمایه گذاری صنعتی به ۱۷۰هزار میلیارد تومان از جهش ۴۰درصدی جوازهای تاسیس خبر داد و گفت: شاخص های کلان بیانگر روند روبه رشد در حوزه صنعت است و خوشبختانه سهم استان چهار محال وبختیاری در این جهش با افزایش جوازهای تاسیس بسیار مشهود است.

معاون امور صنایع وزارت صمت در بخش دیگری از سخنانش از هدفگذاری توسعه ساخت داخل در استان ها خبرداد و افزود:در سال جاری داخلی سازی با هدف مدیریت واردات و کاهش ارزبری در استان ها هدفگذاری شد و برای تحقق این هدف میزان ۳میلیارد و ۲۰۰میلیون دلار تعیین و طی ۱۰ماه اخیر ۲میلیارد و ۸۰۰میلیون دلار از هدفگذاری تعیین شده محقق شد.

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه تصریح کرد: این وزارتخانه از سال ۱۳۹۷ تاکنون افزون‌بر دو هزار و ۵۰۰ ردیف تعرفه واردات به کشور را ممنوع کرد واجرای سیاست باعث کاهش ارزبری به ارزش چهار میلیارد دلار شد.

صادقی نیارکی اظهار داشت: سرمایه‌گذاران می‌توانند برای احیای واحد‌های تولیدی و صنعتی راکد و نیمه‌تمام در ایران به سامانه بهین‌یاب وزارت صنعت، معدن و تجارت مراجعه کنند تا بتوان منابع کشور را بهتر مدیریت کرد.

وی گفت: سرمایه‌گذاری برای احداث و راه‌اندازی واحد‌های بزرگ و متوسط با هزینه‌های قابل توجه در چهارمحال و بختیاری نشان‌دهنده جایگاه مطلوب این استان در حوزه تولید و صنعت کشور است.